25 Nisan İstanbul Hareketli Çanakkale Turu

25 Nisan İstanbul Çıkışlı Hareketli Çanakkale Turu; 25-26 Nisan 2 Gün 1 Gece Çanakkale Truva TuruÇanakkale Şehitlik Turu

1.GÜN:  25 NİSAN İSTANBUL – ÇANAKKALE

 

3 Yaşını doldurmamış Turizm Araçlarımız sayesinde yolculuğumuz konforlu ve kısa sürecektir. En azından otobüs yolculuğunun uzun ve yoruculuğundan uzak olacaksınız. Konforlu yolculuğunuz sonrası Çanakkale’nin Eceabat ilçesine ulaşacaksınız. Transfer personelimiz sizi orada karşılayacak. Beraberce keyifli bir deniz yolculuğu sonrası Çanakkale’ye ulaşacaksınız. Varışınız sonrası;

 

Truva Ören Yeri Turu;

 

* Truva’nın Düşü ve Gerçeği, Truva Atı, Kazı Evi ve Hisarlık tepesi , Efsanevi Surlar ( Doğu Kule ve Kale girişi ),  Athena Tapınak yeri – Kuzeydoğu Kulesi ve Sarnıç, Marmar,  Truva II Surları ve Megaron Ev kalıntıları, Schliemann Yarması, 9 dönemin / şehrin katmanları,  Rampalı Güney Kale girişi,  Priamos’un Hazinesinin bulunduğu yer, Batı kapısı, Truva VI binası,  Illios’un Kutsal Alanı, Roma dönemi Hamam ve Odeon kalıntıları,  Destansı Truva’nın Güney Kale girişi

 

2.GÜN: 26 NİSAN ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU

 

Sabah kahvaltınızın ardından yine sizleri almak üzere otelimize geliyoruz. Buluşma saatimiz 08.30′dur. Sizleri otelinizden alıp gurubumuzla bir araya geldikten sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Gezeceğimiz tüm noktalar Tarihi Milli Park olarak koruma altındadır.

Mitolojik öykülerde bile yer bulan Kilitbahir Köyü ve Fatih Sultan Mehmet Han’ın yaptırdığı Kilitbahir Kalesi‘ni ziyaret ediyoruz.

 

Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan ve içerisinde bir müze bulunan Namazgah Tabyası‘nı ziyaret ediyoruz.

Abdülhamit Han tarafından yaptırılan ve tabyaların amacını en iyi gösteren Rumeli Hamidiye Tabyası‘nı ziyeret ediyoruz.

 

Çanakkale Zaferi’nin en önemli noktalarından bir tanesi olan ve savaş kahramanımız Seyit Onbaşı‘nın heykelinin de bulunduğu Abdülmecit Han tarafından yaptırılan Rumeli Mecidiye Tabyası‘nı ziyaret ediyoruz.

Barbaros Hayrettin Paşa için Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı, savaşta hastane ve nekârethane olarak kullanılan Havuzlar bölgesini ve Havuzlar Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.

 

Çanakkale Savaşı esnasında bölgenin en büyük hastanesinin var olduğu Soğanlı Dere içerisinden ilerliyoruz. Bölgede Melek Hanım Çiftliği ve Soğanlıdere Sargı Yeri Şehitliği var.

 

Teğmen Mustafa Efendi; Çanakkale Şehitleri arasında bir mezara, mezar taşında da bir isme sahip olan ender Şehitlerimizden birisidir. Mezarı Şahindere Şehitliğinde olduğundan buraya Gerçek Şehitlik ismi verilir. Şehitliğimizi ziyaret ediyoruz.

 

Gelibolu Yarımadası içerisinde yer alan ziyaret noktaları içerisinde en geniş alana yayılan, içerisinde irili ufaklı birçok anıt ve heykel barındıran, Çanakkale Şehitleri için yapılmış en büyük anıt olan Çanakkale Şehitleri Abidesi ziyareti yapıyoruz.

 

Gelibolu Yarımadası’nın en uç noktası olan, Marmara ile Ege’nin buluştuğu noktada yer alan Seddülbahir – Ertuğrul Koyu‘nda 25 Nisan çıkarmalarında bir avuç asker ile düşmana geçit vermeyen Ezineli Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği ziyareti yapıyoruz.

 

Yarımada’nın dinlenme merkezi haline gelmiş Alçıtepe Köyü‘ne ulaşıyoruz. Öncelikle Çanakkale Savaşı konusunda açılan ilk müze olan Salim Mutlu Müzesi ziyareti yapıyor sonrasında ise öğle yemeği alıyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında yaklaşık bir 20 dk sürecek yolculuk ile Kuzey Cephesi‘ne ulaşıyoruz.

Anzak birliklerinin 25 Nisan 1915 te çıkarma yaptıkları ve günümüzde tören düzenledikleri Anzak Koyu ziyareti yapıyoruz.

 

Mehmetçiğin düşmanın bile takdirini kazandığının en önemli kanıtlarından birisi olan ve kahramanlığını dünyaya duyurduğu bir olaydan esinlenerek yapılmış Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı ziyareti yapıyoruz.

Savaşta uğruna verilen kayıplar nedeniyle Kanlı Sırt ismini alan noktayı geziyor ve buradaki Avustralya Anıtı‘nı inceliyoruz. Burada bir yabancı mezarlık da yakından görmüş olacağız.

 

Savaşın derin izlerini günümüze kadar silinmeden saklamayı başaran, orjinal Siperler ve Tünellerin bulunduğu Kırmızı Sırt ziyareti yapıyoruz.

 

Dünya’nın en cesur ve kahraman Alay’ı ödülünü alan 57. Alay Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.

Mehmetçik Parkı olarak da bilinen, restore edilmiş siperlerin yer aldığı 261 Rakımlı tepeyi ziyaret ediyoruz.

Ele geçirmek uğruna her iki taraftan binlerce insanın hayatını verdiği, Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu, Savaşı Gözetlediği, Yeni Zelanda ve Atatürk Anıtlarının olduğu Conk Bayırı ziyareti yapıyoruz.

 

Ziyaretlerimiz sonrasında Eceabat’a dönüyoruz. Kısa bir mola sonrası sizleri tur aracımızdan transfer aracımıza alarak İstanbul’a hareket ediyoruz. 23.00 civarına denk gelecek varışımız sonrası sizlerle buluştuğumuz noktada sizleri uğurluyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Buluşma Noktalarımız ve Saatlerimiz;

Beşiktaş – Taksim 06.00, Sirkeci – Sultanahmet 06.15, Beyazit – Laleli 06.30

 

Kişi Başı Ücret: 

240.- TL 3* Otel Konaklama – Single Farkı 25. TL

290.- TL 4* Otel Konaklama – Single Farkı 45.- TL

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Rehberlik Hizmeti
  • Sabah Kahvaltısı
  • Şehitlik Turu Esnasında Öğle Yemeği
  • 1 Gece Dbl Odada – Oda kahvaltı kişi başı konaklama ücreti
  • Şehitlik Turu Esnasında Müze Girişleri
  • Feribot Geçişleri
  • Turistik Araçlarla Ulaşım (İstanbul – Eceabat – İstanbul)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir