Yürüyüş Turu

Yürüyüş Turu
19 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 759 kez okundu.

Yürüyüş Turu, Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri 2 Gün 1 Gece Konaklamalı, , yürüyüş ile deniz muharebeleri ve kara muharebeleri turu.

Çanakkale Şehitlikleri Yürüyüş Turu

Bu tur programımızda; Çanakkale Boğazı sahillerinden ilerleyerek Deniz Muharebelerihakkında detaylı bilgi alacak ve yerinde inceleyeceksiniz. Yürüyüş ile çıkarma koyları, kara muharebeleri alanları ve anıt – şehitlikleri karış karış gezerek yakından tanıma ve detaylı bilgi alma şansına sahip olacaksınız.

TUR TARİHLERİ:

17 – 18 Ekim 2017
26  – 27 Ekim 2017
14 – 15 Kasım 2017
21 – 22 Kasım 2017

Tekne Turu ve Güney Cephesi Yürüyüş Turu

1. GÜN:

Cuma gecesi saat 00.30’da Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Çanakkale Eceabat’a ulaşıyor, eşyalarımızı otele bıraktıktan sonra kahvaltımızı alıyoruz.

Sabah kahvaltımız sonrası aracımız bizleri Kilitbahir’e ulaştırıyor. Hareketimiz sonrasında Deniz Muharebelerihakkında detaylı bilgi alıyoruz. Boğazın iki yakasında bulunan; Dur Yolcu, Kilitbahir Kalesi, Çimenlik Kalesi, Namazgah Tabyası, Anadolu Rumeli Hamidiye Tabyaları, Mecidiye Tabyası, Kepez, Soğanlı Dere, Karanlık Liman gibi önemli noktalar ve bu bölgelerin savaş tarihini rehberimizden dinleyerek seyrimize devam ediyoruz. Koca Seyit Anıtı’nda aracımıza binerek Seddülbahir’e hareket ediyoruz.

Seddülbahir’de varıştan sonra Ertuğrul koyundan yürüyerek Ertuğrul Tabyası ve Ezineli Yahya Çavuş şehitliğine ulaşıyoruz. Buradaki çıkarmalar hakkında bilgi alıp, Tekke Koyu, İkiz Koy, Pınar içi koylarına hareket ediyoruz. Buradaki dört çıkarma noktası sonrasında Zığındere içerisinden yürüyüş ile ilerlemeye devam ediyoruz. Zığındere istikametinden Nuri Yamut Anıtına ve sonrasında Zığındere Hastane Şehitliği’ne ulaşıyoruz. Son Ok anıtı istikametinden Alçıtepe Köyü’ne yürüyüşümüz sonrası rotamızı Morto Koyu istikametine çeviriyoruz. Kirte Muharebeleri’nin cereyan ettiği bu bölgede savaş hakkında bilgiler alarak ilerliyor ve Fransız Mezarlığına ulaşıyoruz. Buradan Morto Koyuna iniyor ve Çanakkale Şehitler Abidesi’ne yürüyoruz. Çanakkale Şehitler Abidesi ziyaretimiz sonrası aracımıza binerek otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

57. Alay Yolu ve Kuzey Cephesi Yürüyüş Turu

2. GÜN:

Sabah kahvaltısı sonrası aracımız ile Bigalı Köyü’ne ulaşım sağlıyoruz. 25 Nisan 1915 günü Mustafa Kemal ve 57. Alay‘ın savaşa katılmak üzere yaptığı cephe yürüyüşünü gerçekleştireceğiz. Atalarımızın izlerini takip eden yürüyüşümüz sonrası Conkbayırı‘na ulaşıyoruz. Conkbayırı’da yer alan siperler, anıtlar ve önemli noktalar hakkında bilgiler alıyor ve Anafartalar Ovasını hakim bir noktadan görüyor ve burada yaşananları rehberimizden dinliyoruz. 261 Rakımlı tepeziyareti sonrası Düz Tepe üzerinden Kılıç Bayırı‘na doğru ilerliyor ve Bomba Sırtı’nda yer alan 57. Alay Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz. 57. Alay Şehitliği ziyaretini takiben Boyun ( The Nek) hattından Arı Burnu Yarları’ndan Anzak Koyu’na kuş bakışı hâkim olan bu noktada, cereyan eden olaylar hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Buradaki incelememiz sonrası Korku Deresi içerisinden yürüyerek patika yoldan Kırmızı Sırt’a ulaşıyoruz. Kırmızı Sırt’ta orijinal siperler ve tünelleri inceleyip bilgiler alıyoruz. Kanlı Sırt’a ulaşarak özellikle Ağustos muharebelerinde geniş yer tutan bu önemli nokta hakkında bilgiler alıyoruz. Buradaki incelemelerimiz sonrası Anzak Günü olarak bilinen anma törenlerinde kullanılan yolu ters istikametten denize doğru yürüyerek birliklerin çıkarma yaptığı Anzak Koyu’na ulaşıyoruz. Sonrasında ise savaş boyu karargâh olarak kullanılan ve günümüzde törenlerin ana merkezi olan Anzak Tören Alanı istikametinde yürüyoruz. Buraya varışımız sonrası bu kez denizden Arı Burnu yarlarına bakıp bu bölge hakkında bilgiler alacağız. Buradaki incelemelerimizi ve yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra aracımıza binerek Eceabat’a hareket ediyoruz. Eceabat’ta bir müddet dinlendikten sonra dönüş için harekete geçiyoruz.

Çanakkale Şehitlikleri Yürüyüş Turu Ücretleri

Kişi Başı Yetişkin Ücreti: 250 TL
Kişi Başı Çocuk Ücreti: Uygun Değildir

Ücrete Dahil Hizmetler:

  • Profesyonel Turist Rehberlik Hizmeti
  • Lüks Araçlarla Transfer ve Ulaşım Hizmetleri
  • 1 Gece 3* Otelde DBL Konaklama
  • 2 Sabah Kahvaltısı
  • 2 Öğle Yemeği Paketi
  • 1 Akşam Yemeği
  • Seyahat Sigortası

KAYNAK: Yürüyüş Turu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yoruma Resim Ekle (JPEG only)

Sayfa başına git